Polski  |  English

 XIV FESTIWAL MŁODZIEŻY BEZ GRANIC W ROŻANYMSTOKU 29-31 MAJA 2023 r.

Przed nami już XIV edycja Festiwalu Młodzieży bez Granic organizowanego przez Towarzystwo Salezjańskie - Inspektorię (Prowincję) św. Stanisława Kostki w Warszawie oraz Salezjański Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana Bosko w Różanymstoku. Jego główną ideą jest edukacja i spotkania młodzieży podczas warsztatów artystycznych, oraz budowanie szacunku młodych do innych tradycji i religii. Dokonuje się to podczas spotkań z ciekawymi ludźmi oraz wspólnej zabawy w trakcie koncertów gwiazd pochodzących z różnych kultur muzycznych i krajów. Festiwal to innowacyjne przedsięwzięcie artystyczne łączące przedstawicieli środowisk kultury z całego świata, którzy w sposób kreatywny aktywizują twórczo uczestników. 

To platforma rozwoju edukacji kulturalnej oparta na interakcji, różnorodnych metodach pracy twórczej, dostosowanych tematycznie do potrzeb i zainteresowań osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i społecznymi, zakończonych koncertem finałowym. 

Za nami już 13 niezwykłych lat, podczas których gościliśmy młodzież i artystów z kilkudziesięciu krajów. Festiwal Młodzieży Bez Granic w Różanymstoku stał się niezwykle ważną imprezą we wschodniej części Polski, wpisującą się także świetnie w historyczną wielokulturowość Podlasia.